Uživatel nepřihlášen
Rox Cox's blog
RSS kanál blogu
Píše: Rox Cox - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Rox Cox's blog

(Parodie) Proč jsou konzole tak na hovn*?

Pátek 1.4.2011 19:11 - Autor: Rox Cox
To se mi líbí
(Parodie) Proč jsou konzole tak na hovn*?

Konzole nám ničí život!

Znáte to, přijdete domů, unavení ze školy, konečně ke svýmu Radeonu přečíst si DDWorld a stáhnout něco z warezu, a pak to přijde. Dlouho a usilovně něco nelegálně stahujete, a potom zjistíte, že je to zase další propadák s hnusnou, neoptimalizovanou DX9 grafikou, hodnou leda tak nějakých Nvidií a celý naštvaní se to chystáte na Zing spočítat těm spropadeným bídákům, dementům s konzolema, že díky nim další slavný titul, propadl éře složitého, neupgradovatelného a naprosto debilního hardwaru těch po*raných konzolí. Horší jak to ...vený Physx.

Tipický „konzolák“ a zcela atipický „PCčkář“
Tipický „konzolák“ a zcela atipický „PCčkář“
S přimhouřeným okem můžeme konstatovat, že po pár hardwarových úpravách může být i konzole trochu "užitečná"
S přimhouřeným okem můžeme konstatovat, že po pár hardwarových úpravách může být i konzole trochu "užitečná"

„Další den zkaženej konzolema!“ Nakonec se ještě dozvíte, že si tu konzoli koupili všichni vaši přátelé a spolužáci a podporují tím tak, všechny ty nenáviděné společnosti, co nám vymýjí mozky svou "kinektovou" a "můvovou" propagandou. V konzolích jsou zkrátka prachy a na těch vše záleží. Je přeci lepší koupit si konzoli, kupovat na ní hry a podporovat tak vývojáře, než si kupovat drahého kompa a warezovat. A já troufám tvrdit pravý opak.

Vždyť kdo chce pořád sedět v obýváku (případně tam dělat čáry máry s pohybovým ovladačem nebo kinektem) s otravnou rodinou a trávit s nimi čas, když může sedět u sebe v pokoji a pořádně pařit?! Jasně, i konzoli si můžete dát do pokoje a hrát si tam, ale to už je jenom pro opravdové závisláky. Ale vpodstatě by se dalo říct, že co konzolák, to závislák, čímž se dostávám k dalšímu negativnímu vlivu konzolí a to vlivu populačnímu.

Nespočet negativních vlivů

Když se řekne "konzolák", všichni si vybavíme asi tohle:

(No comment)
(No comment)

Ano. Jeden z postižených konzolovým "virem", který svým konzolovým myšlením, bez servítek obtežuje internet svými konzolovými myšlenkami. A hlavně Zing. On a stejně tak i jeho soukmenovci, kdysi bývali normální, inteligentní lidé začlenění do společnosti. Jednoho dne ale našli pod stromečkem onu krabičku zkázy a vše bylo ztraceno. Veškeré plány, čas, úspěchy, jakákoliv budoucnost, vše je v háji a to je samozřejmě jen kvůli konzolím! Kéž by kdysi dostali PC a vzdělávali se a poznávali opravdovou herní zkušenost (samozřejmě jen s AMD Radeon!).

Tento jev je na XBOXu k vidění poměrně často. Microsoft se snaží na svoji poruchovou konzoli nalákat bezpletným servisem.
Tento jev je na XBOXu k vidění poměrně často. Microsoft se snaží na svoji poruchovou konzoli nalákat bezpletným servisem.

Konzole ničí svůj samotný účel! Hry!

Již na začátku jsem naznačil, že konzole nad PC výkonově zcela zaostávají. To by nám samozřejmě nevadilo, kdyby díky tomu konzole nebrzdili vývoj her! Přímo bije do očí, jak je většina her a herních technologií naprosto omezena zastaralými konzolemi. Nejvíc je to vidět na tzv. „multiplatformních her“, které jsou k dostání ve verzi pro konzole i pro PC. Takových her je naprostá většina, protože jsou z toho největší zisky. Největším příkladem dekadence herního fenoménu je třeba takový Crysis 2, na který se těšili všichni počítačový nadšenci, jelikož sliboval opět dechberoucí grafiku a otevřený svět. Najednou hra vyšla a ukázalo se, že všechen ten otevřený New York v naprosto úžasné grafice, kde můžete vstoupit do jakékoliv budovy a ničit co se vám jen zachce je pryč. Místo toho nám EA naservírovala další přeskriptované a naprosto jednotvárné DX9 Call of Duty. To je samozřejmě způsobeno tím, že narozdíl od prvního dílu je tento k dostání i pro konzole.

Risen PC vs XBOX 360 - Není co dodat, kvalita grafiky na konzolích je prostě k pláči
Risen PC vs XBOX 360 - Není co dodat, kvalita grafiky na konzolích je prostě k pláči
Call of Duty 4 PC vs PS3 - Všiměte si zoufalé kvality textur na PS3
Call of Duty 4 PC vs PS3 - Všiměte si zoufalé kvality textur na PS3

Crysis 2 - XBOX 360, 1080p výstup, konzole opět selhala
Crysis 2 - XBOX 360, 1080p výstup, konzole opět selhala
Crysis 2 - PC, 1920×1080, všiměte si nasvětlení a mnohem lepších textur
Crysis 2 - PC, 1920×1080, všiměte si nasvětlení a mnohem lepších textur

Velmi pěkné srovnání v Crysis 2 mezi konzolemi a PC je i v tomto videu. Nelze si nevšimnout nízké kvality a lagů PS3 a XBOX 360 verze.

Když si to tedy shrneme, není v podstatě důvod proč si kupovat konzoli. Jsou pomalé (hry se tam někdy dokonce lagují!) a navíc mají otřesnou grafiku, brzdí vývoj, degenerují mozky a následně se, díky ním, zjednodušují herní principy. Zkrátka konzole jsou na h*vno. Nevěříte? Co takhle chvilku věnovat výhodám fantastického PC.

Proč milovat PC?

Jeden velký rozdíl oproti konzolím má PC v tom, že jejich účel není vůbec omezen jen na hry. Slouží jako komunikační, bussinesový, informační prostředek a nejen to. Prostě PC má všestranná využití. Myslíte si snad, že bych tento článek napsal na konzoli? A to se snaží nalákat na svá úžasná internetová rozhraní, která však daleko zaostává za PC. Navíc od Microsoftu, abyste si přes internet vůbec něco zahráli, si musíte ještě platit extra službu! To je jako být v PC omezený na nějaký velmi hrubě osekaný Steam a muset si ho ještě platit, aby šel spustit. Hotový skandál...

Ukázka z Playstation network
Ukázka z Playstation network
Ukázka z XBOX Live
Ukázka z XBOX Live

Ukázka ze Steamu
Ukázka ze Steamu
Ukátka ze Steamu
Ukátka ze Steamu

Nechci se tu zas tolik rozepisovat o výhodách PC, protože jich je opravdu nespočet a to, že má oproti konzolím mnohokrát větší výkon všichni víme. Jedno se ale musí říct. Samotný herní zážitek jde u PC ještě znásobit speciálním „Eyefinity“ (nebo horším „Surround“) režimem. To jest, pro nezkušené konzoláky, režim roztáhnutí hry na tři (nebo i více) monitory. Takový zážitek je opravdu fenomenální a nějaké konzole si o tom můžou nechat zdát. A to ani nemluvím o Eyefinity ve 3D...

Battlefield Bad Company 2 v režimu Eyefinity 3
Battlefield Bad Company 2 v režimu Eyefinity 3
Racedriver GRID v režimu Eyefinity 3
Racedriver GRID v režimu Eyefinity 3

Video znázorňující Dirt 2 v rozlišení 5760x1200 (ve skutečnosti je ještě roztažené pro kompenzaci zakrytých oblastí na 6004x1200)

Závěr

Když si to tedy celé shrneme, nemůže nám ujít, že PC je po všech stranách lepší. Je výkonnější, nabízí nám všestranné využití, poskytuje nám mnohem lepší herní zážitek a kvalitnější grafiku, ať už je hra konzolemi zkažená sebevíc. Doufám, že vás můj zcela objektivní článek přesvědčil, že koupit konzoli, je jako koupit akcie krachující NVIDIE. My to těm konzolím spočítáme! Děkuji vám za pozornost a těším se na vaše souhlasné a pozitivní komentáře.

//Edit *2.4.2011: Jedná se samozřejmě o aprílový žert. HAHA!!! Sám nic proti konzolím (nebo NVIDII) nemám (leda tak vůči nějakým zaujatcům proti PC) a strávil jsem u hraní klasik jako GoW, GT nebo Halo spoustu času, ať už v době, kdy se PC o grafice konzolí ani nesnilo, nebo v té dnešní. Ale osobně jsem doufal, že mi to tady nějaký fanoušek konzolí pěkně "natře", škoda. Jsem rád, že jste se pobavili a těším se, až si přečtete i můj budoucí normální článek, pokud tedy nějaký napíšu.

Tisk
Hodnocení:
( 6.5 / 51 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku (Parodie) Proč jsou konzole tak na hovn*?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
diego888    Sohulasím PC 4ever! ! A steam je super věc už kupuju jen přes něj. nedokážu si to bez něho představit :Ddiego888diego8889177    22.2.2012 15:40 diego888

Sohulasím PC 4ever! ! A steam je super věc už kupuju jen přes něj. nedokážu si to bez něho představit :D

vernys    pro Terona a "méně bystré lidi" Tohle je Apríl! Není to snad poznat? ! Ještě k tomu máš na konci článku EDIT, nečetl jsi snad článek až do konce? ! 8-)vernysvernys1495    9.4.2011 21:03 vernys

pro Terona a "méně bystré lidi" Tohle je Apríl! Není to snad poznat? ! Ještě k tomu máš na konci článku EDIT, nečetl jsi snad článek až do konce? ! 8-)

TeronCZ    pro autora: s tvým názorem nemůžu souhlasit, každej člověk nemá peníze na to aby si kupovat každej půlrok novej procesor a grafárnu, koupíš si konzoli a máš vystaráno. Když jdeš do obchodu vybrat si hru, tak nemusíš řešit jestli se ti bude sekat nebo ne.TeronCZteroncz2175    9.4.2011 18:39 TeronCZ

pro autora: s tvým názorem nemůžu souhlasit, každej člověk nemá peníze na to aby si kupovat každej půlrok novej procesor a grafárnu, koupíš si konzoli a máš vystaráno. Když jdeš do obchodu vybrat si hru, tak nemusíš řešit jestli se ti bude sekat nebo ne.

Linhartik    NO toto urazet kontole ty pacholku XDLinhartiklinhartik2417    6.4.2011 13:28 Linhartik

NO toto urazet kontole ty pacholku XD

Vlken    Ale ten Risen nemá chybu :-)Vlkenvlken1115    5.4.2011 21:45 Vlken

Ale ten Risen nemá chybu :-)

vernys    Eduardo nezklamal :-D Jinak Carljacku ty se divíš, že tě tam zmínil, když v zápalu vzteku (tehdy jsem ti na tvůj článek odpověděl zcela normálně) začneš nadávat PCčkářům do ko...ů a já nevím čeho ještě :-) Nediv se, za chyby se platí :-)vernysvernys1495    4.4.2011 19:44 vernys

Eduardo nezklamal :-D Jinak Carljacku ty se divíš, že tě tam zmínil, když v zápalu vzteku (tehdy jsem ti na tvůj článek odpověděl zcela normálně) začneš nadávat PCčkářům do ko...ů a já nevím čeho ještě :-) Nediv se, za chyby se platí :-)

Eduardo    počkat jestli tohle je pravda no ma občas pravdu ale konzole neni blbostEduardoeduardo4852    4.4.2011 18:55 Eduardo

počkat jestli tohle je pravda no ma občas pravdu ale konzole neni blbost

Carljack    Opravdu nechápu komu jsme co udělal že dává na mě narážku! ! ! ! Jen rád pařím na konzoli a někdy napíšu nějaký článek :(Carljackcarljack3570    4.4.2011 01:56 Carljack

Opravdu nechápu komu jsme co udělal že dává na mě narážku! ! ! ! Jen rád pařím na konzoli a někdy napíšu nějaký článek :(

vernys    @Playman Zkusím to, když se nebude líbit, nebude, když jo, budu rád :-) Jinak asi před 15 min. jsem ho začal psát a už mám popsanou polovinu A4 ;-) Věřím, že těm co se o to alespoň trochu zajímají se to bude líbit :-)vernysvernys1495    3.4.2011 14:24 vernys

@Playman Zkusím to, když se nebude líbit, nebude, když jo, budu rád :-) Jinak asi před 15 min. jsem ho začal psát a už mám popsanou polovinu A4 ;-) Věřím, že těm co se o to alespoň trochu zajímají se to bude líbit :-)

Bela    Načo mazať, veď apríl bude pravdepodobne aj na budúci rok ;-)Belabela2855    3.4.2011 01:39 Bela

Načo mazať, veď apríl bude pravdepodobne aj na budúci rok ;-)

Playman    vernys: alespoň mám dalších 24hodin na co čekat :-D , dej si na něm záležet ;-) .Playmanplayman62    3.4.2011 00:24 Playman

vernys: alespoň mám dalších 24hodin na co čekat :-D , dej si na něm záležet ;-) .

vernys    Jinak tou první větou jsi mi dal výbornej námět na článek, dnes by to tady ještě mělo být :-)vernysvernys1495    3.4.2011 00:19 vernys

Jinak tou první větou jsi mi dal výbornej námět na článek, dnes by to tady ještě mělo být :-)

Mustang    *Facepalm* 1. 4 vám asi opravdu nic neříká...Mustangmustang5081    2.4.2011 23:04 Mustang

*Facepalm* 1. 4 vám asi opravdu nic neříká...

Playman    Vždyť to napsal včera na apríl! Některým jedincům se nelze než jenom smát, no ofense.Playmanplayman62    2.4.2011 21:44 Playman

Vždyť to napsal včera na apríl! Některým jedincům se nelze než jenom smát, no ofense.

Amahara    Pánové apříl to sice skutečně je, ale bohužel je to apríl po vzoru "ha tak mi hráblo a mlátím tady hlavou do zdi". Podívejte se na všechny aprílové zprávy zde na Zingu a ukažte mi jedinou, která by byla v tomto formátu. Vtip dobrý, apríl mizerný a je na čase to smáznout a napsat něco s pořádnou informační hodnotou, popřípadš si zase rok počkat ;-) .Amaharaamahara5002    2.4.2011 19:40 Amahara

Pánové apříl to sice skutečně je, ale bohužel je to apríl po vzoru "ha tak mi hráblo a mlátím tady hlavou do zdi". Podívejte se na všechny aprílové zprávy zde na Zingu a ukažte mi jedinou, která by byla v tomto formátu. Vtip dobrý, apríl mizerný a je na čase to smáznout a napsat něco s pořádnou informační hodnotou, popřípadš si zase rok počkat ;-) .

Bela    Ak sa jedná o prvoaprílový žart, autor článok odstráni.Belabela2855    2.4.2011 19:08 Bela

Ak sa jedná o prvoaprílový žart, autor článok odstráni.

Wojki    kristova noho! co to je za výplod?Wojkiwojki2405    2.4.2011 18:48 Wojki

kristova noho! co to je za výplod?

vernys    @Nightshade přesně, je to smutné. Den uveřejnění článku je 1. 4 + kdyby ty lidi četli alespoň diskuzi, pochopili by to, navíc je zcela evidentní, že se jedná o Apríl... ;-)vernysvernys1495    2.4.2011 18:37 vernys

@Nightshade přesně, je to smutné. Den uveřejnění článku je 1. 4 + kdyby ty lidi četli alespoň diskuzi, pochopili by to, navíc je zcela evidentní, že se jedná o Apríl... ;-)

NightShade    Je to fajn, škoda, že to někdo nepochopil... :-DNightShadenightshade855    2.4.2011 18:26 NightShade

Je to fajn, škoda, že to někdo nepochopil... :-D

mattos    Pevně doufám, že je to jenom apríl :) .mattosmattos72    2.4.2011 18:15 mattos

Pevně doufám, že je to jenom apríl :) .

kajomonek    Si strašně zaujatejkajomonekkajomonek3735    2.4.2011 16:21 kajomonek

Si strašně zaujatej

winkja    V některých pasážích o konzolích se s timto článkem stotožnuji, v jiných částech si až klepu na čelo jak takový nazor může někdo mít (ať je nebo neni april) ... *** : ]winkjawinkja119    2.4.2011 15:56 winkja

V některých pasážích o konzolích se s timto článkem stotožnuji, v jiných částech si až klepu na čelo jak takový nazor může někdo mít (ať je nebo neni april) ... *** : ]

Kllrt     :gun: TOTO JE PÍSMO SVATÉ! :gun:odkaz ]Kllrtkllrt712    2.4.2011 11:19 Kllrt

:gun: TOTO JE PÍSMO SVATÉ! :gun:odkaz ]

Satris    Vtip dobrý ale stejně čekám, kdy se najde někdo, kdo tomu slepě uvěří, udělá z Rox Coxe boha a článek začne nazývat ´´písmo svaté´´. :-DSatrissatris4044    1.4.2011 23:23 Satris

Vtip dobrý ale stejně čekám, kdy se najde někdo, kdo tomu slepě uvěří, udělá z Rox Coxe boha a článek začne nazývat ´´písmo svaté´´. :-D

Kllrt    Naprosto s tebou souhlasím ;-)Kllrtkllrt712    1.4.2011 22:32 Kllrt

Naprosto s tebou souhlasím ;-)

vernys    @JakER Naprostý souhlas! Nasmál jsem se u toho :-Dvernysvernys1495    1.4.2011 22:13 vernys

@JakER Naprostý souhlas! Nasmál jsem se u toho :-D

Mustang    Něco proti Nvidii? :DMustangmustang5081    1.4.2011 22:05 Mustang

Něco proti Nvidii? :D

LOL4K    obdivuju tě, že jsi si dal s takovou blbostí práci ...
BTW : taky jsi měl xbox a musíš uznat že je dobrej, včetně povedené série HALO ;-)
LOL4Klol4k5779
    1.4.2011 22:00
LOL4K

obdivuju tě, že jsi si dal s takovou blbostí práci ...
BTW : taky jsi měl xbox a musíš uznat že je dobrej, včetně povedené série HALO ;-)

Maroš    Pokud to není apríl, naprosto souhlasím s Parad! sovým názorem.Marošmaros3289    1.4.2011 21:45 Maroš

Pokud to není apríl, naprosto souhlasím s Parad! sovým názorem.

Amahara    No je pdvního dubna a nic se dneska nesmí brát moc vážně. Článek se tváří jako Natalia Sadness, čili si člověk není jistý, zda to autor skutečně myslel vážně a tím pádem nemá smysl komentovat obsah. Co se ale rozhodně přehlédnout nedá je naprosto SKANDÁLNÍ označení herního odpadu s názvem Call of Duty Black ops za Call of Duty 4: Modern warfare. Za tohle byl měl být autor článku okamžitě a bez milosti odsouzen k doživotnímu hraní na Xboxu bez řpístupu k Xbox live Gold 8-) .Amaharaamahara5002    1.4.2011 21:21 Amahara

No je pdvního dubna a nic se dneska nesmí brát moc vážně. Článek se tváří jako Natalia Sadness, čili si člověk není jistý, zda to autor skutečně myslel vážně a tím pádem nemá smysl komentovat obsah. Co se ale rozhodně přehlédnout nedá je naprosto SKANDÁLNÍ označení herního odpadu s názvem Call of Duty Black ops za Call of Duty 4: Modern warfare. Za tohle byl měl být autor článku okamžitě a bez milosti odsouzen k doživotnímu hraní na Xboxu bez řpístupu k Xbox live Gold 8-) .